Web FTP Politikası
  1. Ftp Kullanıcı Adı ve Şifre Yer Sağlayıcı (Bilgi İşlem Daire Başkanlığı)’nca tanımlanır ve periyodik olarak değiştirilir ve bu değişiklik İçerik Sağlayıcıya email yolu bildirilir.
  2. Server üzerine atacağınız her dosya virüs taramasından geçeceği için; virüslü dosyalar otomatik olarak silinecektir. Bu nedenle atılan web sayfası kontrol edilmelidir. Sorumluluk İçerik Sağlayıcıya aittir.
  3. Kullanıcılar server üzerine hiçbir şekilde yedekleme yapamayacak ve yedeklerini lokal bilgisayarlarına alacaklardır. (CD, Harici Disk….) Herhangi bir bilgi kaybı olduğu durumda kullanıcı yedeklerinden güncelleme yapacaktır.
  4. Öğrenci Kulüplerinin Ftp erişim şifreleri Kulüp Danışmanına verilir. Tüm sorumluluk Kulüp Danışmanına aittir.
  5. Sitede yayınlanan kırık linklerden İçerik Sağlayıcı sorumludur.
  6. Bu formu dolduran gerçek veya tüzel kişiler 4/5/2007 tarihli ve 5651 sayılı  “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Şuçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki  Kanun” da tanımlanan internet ortamı üzerinden  kullanıcılara sunulan her türlü bilgi veya veriyi üretiyor,  değiştiriyor  ve sağlıyor ise  5651 sayılı kanun da belirtilen İçerik Sağlayıcı yükümlülüklerinden ve konu ile ilgili tüm yasal mevzuatın gerektirdiği yükümlülüklerden sorumludurlar.
  7. Aynı zamanda Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM) Kullanım Politikası Sözleşmesi gereği internet kullanıcılarımız Yasaklanmış Kullanım maddelerinden sorumludurlar (http://www.ulakbim.gov.tr/ulaknet/basvuru/politika.pdf) .
  8. Bu belge iki nüsha olmak üzere tanzim edilir ve biri İçerik Sağlayıcıda diğeri Yer Sağlayıcıda saklanır. (Bilgi İşlem Daire Başkanlığı). Belge ulaştıktan sonra gerekli yetkiler tanımlanır ve yukarda belirmiş olduğunuz e-mail adresine gönderilir.