E-Mail Servisi Politikası
 1. Bu politika Erciyes Üniversitesi e-posta sisteminin genel kullanım kurallarını belirler.
 2. Erciyes Üniversitesi e-posta kullanıcısı, kurumun sağladığı e-posta olanaklarını kullandığında bu politikada belirtilen kuralları kabul etmiş sayılır. Bu sebeple Bilgi İşlem Daire Başkanlığı; kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir.Akademik ve idari birimler/personel ve öğrenciler kendilerine verilen e-posta içeriğinden sorumludur.
 3. Erciyes Üniversitesi personeli e-posta istek formu ile Bilgi İşlem Daire Başkanlığına başvuru yaptığı takdirde bir e-posta adresi verilir. Öğrencilere ise Erciyes Üniversitesi’ne kayıt yaptırdıklarında otomatik olarak öğrencinumarası@erciyes.edu.tr şeklinde e-posta verilir.
 4. E-posta kullanıcılarımızın attığı e-postaların tümüne aşağıdaki şekilde bir yasal uyarı eklenecektir:
Bu e-posta ve ekleri sadece yukarida isimleri belirtilen kisiler arasinda ozel haberlesme amacini tasimaktadir. Bu mesaj size yanlislikla ulasmissa lutfen gonderen kisiyi bilgilendiriniz ve mesaji sisteminizden siliniz. Erciyes Universitesi bu mesajin icerigi ve ekleri ile ilgili hukuki hicbir sorumlulugu kabul etmez.
This e-mail communication and its attachments are intended only for the private use of the people named above. If you received this message in error, please immediately notify the sender and delete it from your system. Erciyes University does not accept any legal responsibility for the contents of this message
     5. Erciyes Üniversitesinde ;
 • İdari ve Akademik Personele  1GB
 • Sözleşmeli Personele 500MB
 • Tüm Öğrencilere 30 MB kullanım kotası verilir. Kullanım kotları aşıldığında kullanıcı e-posta gönderemez veya alamaz.
 • Kişiler e-posta bilgilerini edindikten sonraki ilk kullanımlarında şifrelerini değiştirmelidirler.
     6. Kişiler e-posta bilgilerini edindikten sonraki ilk kullanımlarında şifrelerini değiştirmelidirler.Kişisel e-posta şifrelerinin kolaylıkla ele geçirilmesini önlemek, şifrelerin güvenli olarak oluşturulmasına bağlıdır.Bu nedenle oluşturulan şifreler;
 •   En az bir özel karakter içermeli (!@#$%^&*.,)
 •   En az bir sayı içermeli (0-9)
 •   En az bir küçük harf veya büyük harf içermeli (a-zA-Z)
 •   En az 8 haneli olmalıdır. Not: Türkçe karakterler kullanmayınız (ıüğşçö)    
      7.Şifresi kırılan kullanıcılarımızın, ilk seferde 3 gün, aynı durumun tekrar etmesi halinde en az 2 hafta olmak üzere e-posta hesapları kullanıma kapatılmaktadır.
      8. E-posta sistemine http://webmail.erciyes.edu.tr internet sayfasından, size verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre ile girebileceğiniz gibi,e-posta sunucusunun verdiği hizmetten Microsoft Outlook, Netscape Messenger ve Thunderbird gibi e-posta programlar kullanarak ararlanılabilmektedir.
     9.Sunucu e-posta sistemlerinde virüs kontrolü yapılıyor olmasına rağmen, kullanıcıların virüslerden korunabilmesi için kendi bilgisayarlarında  virüs programının yüklü ve güncel olması gerekmektedir.