Bilgi Güvenliği
Erciyes Üniversitesi Bilgi Güvenliği  dört ana başlık altında değerlendirilebilir.
 
Bunlar:
 
  • PC düzeyinde: Üniversitemiz personelinin kullanımında olan bilgisayarların güvenliği işletim sisteminin güncel tutulmasu ve lisanslı antivirus programına sahip olması sağlanmaktadır.
  • Network düzeyinde: Üniversitemiz Kayseri’de çok büyük bir ağa sahiptir. Bu ağı oluşturan bileşenlerin güvenliğinin sağlanması ve erişim güvenliğinin sağlanması için bir takım önlemler ve güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır.
  • Sunucu sistemleri düzeyinde: Üniversitemiz sunucu alt yapısında değişik işletim sistemlerinde çalışan bir çok sunucu bulunmaktadır. Bunların güncellenmesi olası patchlerinin yüklenmesi ve gerekli olan güvenlik tedbirlerinin alınması konusunda çalışmalar yapılmaktadır.
  • İnternet güvenliği: İnternet üzerinden gelebilecek tehlikelere karşı üniversite interneti güvenlik duvarı yazılımı korunmaktadır. Bu güvenlik yazılımı  belirlenen kurallar ve politikalara uygun olarak çalıştırılmakta ve olası kurallar gerekli görüldüğü ve olası tehdit yöntemlerinin değişimlerinde revize edilip değiştirilmektedir.