ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE WEB SAYFASINI YENİLEDİ

Geçtiğimiz aylarda IOS ve ANDROID için mobil uygulamalarını kullanıma sunan Erciyes Üniversitesi, uluslararası alandaki kurumsal kimliğini yenileme çabaları kapsamında İngilizce web sayfasını yeniledi.

Net Framework, CSS3, HTML5, J-Query teknolojilerinin kullanılmasıyla ortaya çıkan Erciyes Üniversitesi’nin yeni İngilizce Web Sayfası, güncel web teknolojileri ve kullanıcı deneyimleri göz önünde bulundurularak tasarım çalışmaları yapılmış ve buna uygun olarak programlama aşamasında Responsive tasarım yapılarak kullanıcı arayüzü açısından bütün cihazlarda uygun bir arayüzle ziyaretçilerin kullanımına sunuldu.

İşletim sistemi ne olursa olsun Web Tarayıcısı kullanılarak girilen bütün cihazlara uyumlu bir şekille çalışan yeni İngilizce web sayfasının, kullanım kolaylığı ve erişilebilirlikte maksimum fayda sağlaması hedefleniyor.

Erciyes Üniversitesi’nin yeni İngilizce web sayfasında, yurt dışından üniversite ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen bilim adamları ve öğrencilere yönelik şehir imkânları, kampüs imkânları, Fakülte-Bölüm içerikleri hakkında her türlü güncel içeriklerle ziyaretçilere sunuldu.

http://en.erciyes.edu.tr/ adresinden Erciyes Üniversitesi İngilizce web sayfasına erişilebilmektedir.