Web Grubu Hizmetleri

Web Hizmetleri

 1. Üniversitemizin Web sayfalarının yapımı, güncelleştirilmesi.
 2. Web Sitesi Barındırma Hizmeti (Hosting)
 3. ERU Portal Eğitim Birimleri
 4. ERU Portal Araştırma Mrkz.
 5. ERU Portal İdari Birimler
 6. FTP Servis Hizmeti
 7. Veri Tabanı Hizmeti
 8. Video Barındırma Hizmeti
 9. Online Anket Hazırlama Portali
 10. ERÜ Telefon Rehberi
 11. ERÜ İhaleleri
 12. ERÜ Mobil Uygulaması

Web Sitesi Barındırma Hizmeti (Hosting)

Erciyes Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren birimlerin, kulüplerin, çalışma ve proje gruplarının kullanması amacı ile Linux Web ( PHP+MYSQL) , Windows Web (.NET+MSQL) ve Linux Video ( PHP+MYSQL, WOWZA) server larda site barındırma hizmeti vermekteyiz.

FTP Servis Hizmeti

Hosting hizmeti verdiğimiz kullanıcılarımızın alanlarına güvenli ve hızlı bir şekilde erişmeleri için FTP hizmeti vermekteyiz.

Video Barındırma Hizmeti

Üniversitemizde yapılan etkinliklerin internet yayınlamasını sağlamaktadır. Erciyes Üniversitesinde yapılan tüm etkinlik ve tanıtım videolarını yayınlamak ve videosunu yayınlamak isteyen birimlere sunucu hizmeti sağlamaktadır. Sempozyum, Konferans, Panel, Şenlik, Açılış gibi etkinliklerin, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile irtibata geçilerek ERÜ TV'de yayınlaması imkanı sağlanmaktadır.

Veri Tabanı Hizmeti

Kullanıcılarımızın talep etmeleri durumunda Windows ve  Linux platformlarında Mssql ve Mysql veri tabanı hizmeti vermekteyiz. Kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını ve veri tabanı isimlerini birimimize bildirmeleri hizmetten yararlanmaları için yeterli olacaktır.

Online Anket Hazırlama

Kişi ya da birimler ihtiyaçlarını resmi yazı ile birimimize iletmeleri takdirde bu hizmetten yararlanabilirler. Web üzerinden anket yayınlayabilir ve anket sonuçlarını dijital olarak temin edip kolayca derleyebilirsiniz.

ERU Web Portal

Site barındırmasına hizmetine ek olarak Eru web portal isimli projemiz ile sıfırdan web sitesi hazırlamak yerine sadece içerikleri girerek hızlı güvenli site yayınlaması yapabilmekteyiz.(Fakülte, Yüksekokullar, Meslek Yüksekokulları, İdari Birimler, Araştırma ve Uygulama Merkezleri ve Kongre-Sempozyum Portalları.)